News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Katapult - Nostalgia tour 2023

27.10.2023 20:00

Event Details

Legendární KATAPULT se vrací v nové sestavě! Naživo letos v říjnu ve ZLÍNĚ!

KATAPULT – ZLÍN, Masters of Rock Café – 27. 10. 2023

Konec října bude ve ZLÍNĚ patřit velkému výročnímu koncertu! Olda Říha, mozek, srdce a duše slavných KATAPULT slaví 60 let na scéně (1963 – 2023), a to už je obrovský důvod k oslavě! Olda se s tím nějak nepáře…postavil zbrusu kapelu, vydal novou desku „Nostalgia“ (vyšla v dubnu) a naplánoval stejnojmenné velké výroční turné! Chlapský rock´n´roll se vrací a není to žádné uplakané vzpomínání na mládí!

"Pod názvem Nostalgia jsem měl na mysli, že budu čerpat z mého mládí, kdy se hrála muzika bez efektů a počítačového zpracování. Chci nabídnout energickou show, zahrát pořádný bigbeat a rokenrol," říká sám Olda.

Nový KATAPULT se vším všudy dorazí 27. října i do ZLÍNA, Masters of Rock Café a každý pravý rockový srdcař by si tohle určitě nenechal ujít! 

Říha v tomto roce oslaví 60 let na scéně a 18. května 75. narozeniny. V historii KATAPULTU musel překonat mnohá těžká období. Z nejsilnější a nejznámější sestavy totiž zůstal sám. V roce 2007 nečekaně zemřel ve věku 61 let bubeník Katapultu Anatoli "Tolja" Kohout. Katapultem za dobu jeho existence prošlo několik bubeníků, stálé jádro vždy s Říhou tvořil baskytarista Jiří "Dědek" Šindelář, který zemřel v lednu 2009 dva dny po svých 60. narozeninách. V té době v Katapultu bubnovala legenda českého bigbeatu Karel "Káša" Jahn, který o měsíc později zemřel v nedožitých 60 letech, paradoxně v den, kdy Říha zahájil sérii vzpomínkových koncertů na "Dědka". Předčasně už dříve zemřeli i další bubeníci Katapultu, Jaroslav Kadlec a Milan Balcar.

Říha v polovině roku 2009 představil nové spoluhráče, se kterými v roce 2016 natočil desku „Kladivo na život“ a v dubnu 2020 singl „Zahrajem vám rokenrol“! O rok později vzhledem k tehdejším protipandemickým opatřením a překládání koncertů Říha uvedl Katapult do stavu, který označil jako "hibernace". Odkázal tak na specifickou reakci, kdy živočichové v klidovém stavu a při útlumu fyziologických procesů přečkávají nepříznivé období. V té době však z kapely odešli jeho spoluhráči a Říha na čas znovu zůstal sám.

"Dokázal jsem se vrátit. Celé je to vlastně takový příběh chlápka, který se nevzdal, protože chce stále hrát," konstatoval dále Olda. 

Po celou kariéru neopustil KATAPULT jednoduchý a chytlavý rock plný energie a radosti ze života a takový bude i velký návrat obnovených KATAPULT vedeného ikonou českého rocku a velkým letošním oslavencem, Oldou Říhou! 27. října, ZLÍN, Masters of Rock Café! 

Jste srdečně zváni!

19:00 otevření sálu
20:00 KATAPULT

 • No money refund is possible once the ticket is paid.
 • Ticket forgery is illegal and punished according to the law!
 • Kid under 12 is allowed into area only when accompanied by an adult.
 • Organizers take no responsibility for any health / personal belongings damages caused during show.
 • It is strictly forbidden to bring drinks, plastic bottles, glass bottles, cans, seats, chairs, various footpads including polystyrene or wooden "cubes", as well as any weapons, knives, scissors, flag poles, umbrelas and other things classified by staff as dangerous! The organizer reserves the right to personal security check in a manner permissible by law at any time! Person refusing to consent to such check will be refused entry or escorted out.
 • It is strictly forbidden to bring tape recorders or video cameras to the area! Violation of this rule could be classified as a crime!
 • Taking photos is allowed only on compact cameras without additional lenses. Only accredited photographers and journalists are allowed to bring professional cameras onto the premises!
 • Organizer and artists reserve the right to film, video and TV recording of concert shows and event atmosphere. Visitor recorded for the document may also be published without further notice with no financial compensation.
 • The beer is tapped into reusable cups with eyelet for attachment. A refundable deposit is 70 CZK. Cups are exchanged within purchase of another beer or could be returned. Promotional cups can be also available in the event shop. But for hygiene reasons you don't receive beer into this cups which you bought in event shop.
 • The only currency valid within the event area is CZK (Czech Crown). No dogs or other animals are allowed in event area!
 • All visitors must respect these rules and instructions as well as those given out by organizers and security services!
 • Ban of bringing beverages to the VIP balcony (if is availible). Except for beverages in sealable PET bottles. Please, lock your bags and coats up (if is availible).
 • By entering the event, the visitor declares that he/she meets the conditions of the current government hygiene and anti-epidemic measures. Please follow czech covid portal. (https://covid.gov.cz/situace/kultura/kocnerty)
 • The organiser reserves the right to give instructions to the event participants in order to maintain the safety and smooth running of the event, to change the conditions stated with immediate effect if necessary, to change the programme and its content, including the performers, in the event of unforeseen events such as weather conditions, accidents, health conditions of the performers, etc.
 • The Organiser may order the evacuation of the venue (area) in case of suspected danger to the health of the participants or the Organiser's property, such as natural disaster, terrorist attack, without any compensation for damage or loss of profit to the participant