News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Stratovarius, Sonata Arctica

09.11.2023 20:00

Event Details

VYPRODÁNO!

Nordic Power Metal titáni SONATA ARCTICA a STRATOVARIUS na podzim na společném turné! U nás v listopadu v BRNĚ!


SONATA ARCTICA, STRATOVARIUS, Induction – BRNO, Sono Centrum, 9. 11. 2023


 „Nordic Power Metal Titans“ to je trefný název turné, které oznámili SONATA ARCTICA a STRATOVARIUS a které se na své cestě podzimní Evropou dostane i k nám, 9. listopadu do BRNA, Sono Centra!


Finská melodic metalová smršť SONATA ARCTICA má stále mnoho svých příznivců a jejich řady se rozšiřují, a to nejen díky jejich neúnavnému vydávání pestré škály děl (deset studiových alb, dvě akustická alba atd.), ale také hraním bezpočtu představení. Kvintet – zpěvák Tony Kakko, kytarista Elias Viljanen, baskytarista Pasi Kauppinen, Henrik „Henkka“ Klingenberg na klávesy a bubeník Tommy Portimo – jsou vlajkonoši současného power-metalu a stále jedou na vlně úspěchu. Po návštěvě evropských klubů v rámci jejich turné „Acoustic Adventures“ minulou zimu se SONATA ARCTICA nyní vrací na pódia a po boku svých krajanů STRATOVARIUS se představí již ve svém klasickém metalovém pojetí. STRATOVARIUS (tzv. "Kings Of Power Metal") budou letos na podzim hrát, kromě mnoha klasických skladeb i melodie ze svého nejnovějšího alba “Survive“ (2022).


Speciálním hostem turné je mezinárodní symphonic power metalová banda INDUCTION, kteří budou představovat svoji druhou desku „Born From Fire“ (2022).


Klávesista SONATA ARCTICA Henrik "Henkka" Klingenberg prohlašuje: "Jsme velmi rádi, že jsme zpátky na cestách a hrajeme power metal a navíc se dostáváme jako co-headline s našimi přáteli ze STRATOVARIUS! První turné SONATA ARCTICA se uskutečnilo v roce 2000 s těmito samými kluky, takže bude úžasné zopakovat si to o 23 let později, zvláště pro ty z nás, kteří jsme tam poprvé nebyli. Je to opravdu zážitek, který se stane jednou za život...vlastně dvakrát!"


STRATOVARIUS komentuje: "Jsme velmi nadšení, že můžeme uskutečnit toto podzimní turné společně se SONATA ARCTICA a INDUCTION. Společně se SONATA ARCTICA a RHAPSODY jsme jeli v roce 2000 a toto bude skvělá příležitost ukázat, jak silný power metal stále je a jak se vyvinul, přizpůsobil a přežil!"


Kytarista INDUCTION Tim Kanoa Hansen dodává: "Naše poslední album „Born From Fire“ bylo přijato velmi pozitivně, ale to byl jen začátek. Nemůžeme se dočkat, až ho představíme mnoha dalším power metalu lačným fanouškům po celé Evropě. Zahřát davy pro takové vlivné velikány z toho jistě učiní ještě speciálnější zážitek. INDUCTION již startují své vysoce výkonné motory - a vy udělejte to samé. Získejte svůj lístky a uvidíme se na koncertě!"


Toto turné je absolutní nutností pro všechny melodic/power-metalové fanatiky, vážení, takže neváhejte a včasným nákupem vstupenek vzhůru k podzimním hudebním dobrodružstvím!

19:00    otevření haly
20:00 – 20:30    Induction
20:50 – 22:05    SONATA ARCTICA
22:35 – 23:50    STRATOVARIUS

 • No money refund is possible once the ticket is paid.
 • Ticket forgery is illegal and punished according to the law!
 • Kid under 12 is allowed into area only when accompanied by an adult.
 • Organizers take no responsibility for any health / personal belongings damages caused during show.
 • It is strictly forbidden to bring drinks, plastic bottles, glass bottles, cans, seats, chairs, various footpads including polystyrene or wooden "cubes", as well as any weapons, knives, scissors, flag poles, umbrelas and other things classified by staff as dangerous! The organizer reserves the right to personal security check in a manner permissible by law at any time! Person refusing to consent to such check will be refused entry or escorted out.
 • It is strictly forbidden to bring tape recorders or video cameras to the area! Violation of this rule could be classified as a crime!
 • Taking photos is allowed only on compact cameras without additional lenses. Only accredited photographers and journalists are allowed to bring professional cameras onto the premises!
 • Organizer and artists reserve the right to film, video and TV recording of concert shows and event atmosphere. Visitor recorded for the document may also be published without further notice with no financial compensation.
 • The beer is tapped into reusable cups with eyelet for attachment. A refundable deposit is 70 CZK. Cups are exchanged within purchase of another beer or could be returned. Promotional cups can be also available in the event shop. But for hygiene reasons you don't receive beer into this cups which you bought in event shop.
 • The only currency valid within the event area is CZK (Czech Crown). No dogs or other animals are allowed in event area!
 • All visitors must respect these rules and instructions as well as those given out by organizers and security services!
 • Ban of bringing beverages to the VIP balcony (if is availible). Except for beverages in sealable PET bottles. Please, lock your bags and coats up (if is availible).
 • By entering the event, the visitor declares that he/she meets the conditions of the current government hygiene and anti-epidemic measures. Please follow czech covid portal. (https://covid.gov.cz/situace/kultura/kocnerty)
 • The organiser reserves the right to give instructions to the event participants in order to maintain the safety and smooth running of the event, to change the conditions stated with immediate effect if necessary, to change the programme and its content, including the performers, in the event of unforeseen events such as weather conditions, accidents, health conditions of the performers, etc.
 • The Organiser may order the evacuation of the venue (area) in case of suspected danger to the health of the participants or the Organiser's property, such as natural disaster, terrorist attack, without any compensation for damage or loss of profit to the participant