News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Sabaton

12.03.2022 19:00 (
)

Event Details

SABATON vyrazí na jaře na velké evropské turné „The Tour To End All Tours“ a neminou ani ČR! V O2 areně vystoupí 12. března 2022!


Nutí vás bombastický, chytlavý a energický heavy-metal k šílenství, v dobrém slova smyslu? Tak pokud jste se tedy poslední dvě desetiletí neplazili v blátivých zákopech někde na okraji světa, byli jste určitě vystaveni majestátní palebné síle metalového obra jménem SABATON!


V roce 2019 oslavili SABATON 20. výročí své existence, vydáním svého velkolepého opusu „The Great War“, což je vlastně koncepční záznam z trezorů fascinující vojenské historie, se kterým se ponořili do ponuré a krvavé atmosféry první světové války, která otřásla celou planetou v letech 1914-1918 a způsobila ničivé následky, které se odrážejí dodnes. Oslavy byly zpečetěny velkým a velmi úspěšným světovým turné „The Great Tour“, na kterém zavítali těsně před vypuknutím pandemie koronaviru také do České republiky.


Navzdory všem úspěchům SABATON nikdy neskládá své zbraně k odpočinku. Tento nezastavitelný heavy-metalový tank jede dál a vyhledává další výzvy.
A jak teď už asi správně tušíte ...tento nezastavitelný válečný stroj nemá v dohledné době v plánu svoji misi jen tak ukončit! Chystá se další mega turné a pražská O2 arena se ocitne opět v plné palbě kapely SABATON! Plán útoku říká, že to bude 12. 3. 2022! Je třeba začít zbrojit!


A aby toho nebylo málo, SABATON si sehnali na toto turné speciální posily v podobě kapel THE HU a LORDI!


Mongolská kapela THE HU je mladá, moderní rocková kapela, v jejichž tvorbě jsou zakořeněny tradice jejich vlasti. Uvidíte a uslyšíte zde takové nástroje jako jsou Morin Khuur (koňská hlava), Tovshuur (mongolská kytara), Tumur Khuur (čelistní harfa) a hrdelní zpěv se současnými zvuky, čímž vytváří jedinečný zvukový profil, kterému sami říkají „Hunnu Rock“. Hned svým debutovým albem „The Gereg“ (2019) se katapultovali na samotný vrchol světového žebříčku nových kapel a získali víc než 250 milionů streamů po celém světě! Nyní připravují svoji druhou, velmi očekávanou desku, natočenou během domácí karantény, která vyjde počátkem roku 2022 a kterou představí i nám v pražské O2 areně jako speciální host SABATONů!


Druhého speciálního hosta asi není třeba více představovat. Populární strašáci z Finska LORDI! Když jim pandemie koronaviru přerušila velké turné „Killectour“, které jeli ke své nové unikátní desce „Killection“ (2020), a zůstali najednou zavření doma, nezaháleli a Mr. Lordi se jal psát nový materiál. Údajně je ho opravdu až neuvěřitelně, šíleně mnoho, takže nás všechny LORDI definitivně opět překvapí něčím zbrusu novým!


Mocní Švédové SABATON dobývají od samého počátku hudební bojiště za bojištěm. Mají na kontě už dost velkou hromadu zlata a platiny, např. 4x platinovou desku „Carolus Rex“ z roku 2012! Jejich logo bývá tím největším na plakátech evropských festivalů, jako např. polský Woodstock, kde zahráli před půl milionem oddaných obdivovatelů. Turné po Austrálii, Asii, po obou amerických kontinentech…a ve vyjmenovávání všech jejich dobytých vítězství by se dalo pokračovat do nekonečna.


Není co dodat. The Tour To End All Tours – SABATON, THE HU a LORDI – 12. 3. 2022, PRAHA, O2 arena! To bude velké! • No money refund is possible once the ticket is paid.
 • Ticket forgery is illegal and punished according to the law!
 • Children older than 3 need their own ticket. Kid under 12 is allowed into area only when accompanied by an adult.
 • Ticket = wristband. With it you can leave and re-enter the venue at any anytime. Once you take it off or lose it, you will not be able to re-enter the venue! All persons without wristband on hand will be immediately taken out!
 • Ticket for wristband exchange will take place at entrance to venue.
 • Organizers take no responsibility for any health / personal belongings damages caused during show.
 • It is strictly forbidden to bring drinks, plastic bottles, glass bottles, cans, seats, chairs, various footpads including polystyrene or wooden "cubes", as well as any weapons, knives, scissors, flag poles, umbrelas and other things classified by staff as dangerous! The organizer reserves the right to personal security check in a manner permissible by law at any time! Person refusing to consent to such check will be refused entry or escorted out.
 • It is strictly forbidden to bring tape recorders or video cameras to the area! Violation of this rule could be classified as a crime!
 • Taking photos is allowed only on compact cameras without additional lenses. Only accredited photographers and journalists are allowed to bring professional cameras onto the premises!
 • Organizer and artists reserve the right to film, video and TV recording of concert shows and festival atmosphere. Visitor recorded for the document may also be published without further notice with no financial compensation.
 • The beer is tapped into reusable cups with eyelet for attachment. A refundable deposit is 50 CZK. Cups are exchanged within purchase of another beer or could be returned. Promotional cups can be also available in the festival shop. But for hygiene reasons you don't receive beer into this cups which you bought in festival shop.
 • The only currency valid within the festival area is CZK (Czech Crown). No dogs or other animals are allowed in festival area!
 • All visitors must respect these rules and instructions as well as those given out by organizers and security services!
 • Ban of bringing beverages to the VIP balcony (if is availible). Except for beverages in sealable PET bottles. Please, lock your bags and coats up (if is availible).