News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Zimní Masters of Rock

03.12.2022 12:00 (
)

Event Details

ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2022 – 3.12.2022, ZLÍN, hala Datart

Jednodenní ZIMNÍ MASTERS OF ROCK festival se koná ve ZLÍNĚ, sportovní hale Datart! Letos se uskuteční už po 17. Půjde opět o náročný den, nacpaný super zajímavými kapelami.  Do svých diářů si proto výrazně poznačte datum 3.12.2022, ZLÍN, sportovní hala Datart – ZIMNÍ MASTERS OF ROCK 2022!


První potvrzené kapely jsou:

HAMMERFALL - Bez ohledu na to, jak moc se vše v kultuře a ve světě mění, heavy metal se stále drží. Silně, mocně a úspěšně. A jedním z jeho hlavních a nejstálejších vlajkonošů je metalové kladivo HAMMERFALL, které metal kuje už od roku 1993. Stejně jako všichni ostatní na světě, HAMMERFALL jako kapela i jednotlivci čelili oné velké výzvě, jakou byla globální pandemie coronaviru. Jejich turné se předčasně zastavily a byli samozřejmě nuceni k domácímu „vězení“. Tváří v tvář nejistotě, zahájil vůdce kapely Oscar Dronjak proces psaní písní, ze kterého se nakonec vyklubalo už 12. studiové album „Hammer Of Dawn“ (2022). Kapela se semkla ještě těsněji, než kdy předtím a vydala toto vynikající album, které fanoušci po celém světě vyzdvihují jako jedno z nejlepších letošního roku a jako úplně nejlepší, které kapela dosud vydala! HAMMERFALL opět prokázali, že jsou skvělí nejen jako jedna z nejdůležitějších kapel v historii heavy metalu, ale i jako jedna z nejdůležitějších kapel dnešní moderní metalové scény. A po posledních dvou letech nedobrovolné nečinnosti je potřeba říci, že HAMMERFALL jsou zpět a silnější než kdy předtím!


Chris BAY – je vůbec nutné tady něco dodávat? Oblíbený, sympatický a neuvěřitelně aktivní frontman metalových FREEDOM CALL přijede v zimě do ZLÍNA sólo, jen se svou kytarou, se svým úsměvem, svojí sólo tvorbou a svou chytlavou, dynamickou one-man show! Kdo toto jeho unikátní a nezapomenutelné vystoupení neviděl loni na ROCK CASTLE festivalu, má nyní další možnost. Skladatelé rock-metalových písní jsou prostě jen někdy moc pracovití a napíší mnoho inspirativního a bohatého materiálu, který se však příliš nehodí do stylu vlastní kapely. A to je i případ CHRISE BAYE. "Trvale píšu písně a neustále pracuji na nápadech ve studiu," vysvětluje Chris. "Proto jsem za ta léta nashromáždil spoustu skladeb, které Freedom Call zkrátka nevyhovují, ale jsou příliš dobré na to, aby se na ně v mém archívu jen prášilo“. Řešení je jedno, sólo alba a sólo show. Chris svým vlastním, nezaměnitelným způsobem prezentuje muziku, která ho inspirovala od samého počátku jeho kariéry. Jeho osobité písně vznikaly po dlouhou dobu a Bay si je komplet vyrábí sám, ve svém vlastním studiu.


SERIOUS BLACK – Turné melodic power-metalových SERIOUS BLACK znemožnila pandemie coronaviru, nicméně, turné se podařilo přeplánovat, a tak se na tuto bandu se svým aktuálním albem „Vengeance is Mine“ můžete těšit ve ZLÍNĚ, na ZIMNÍM MASTERS OF ROCK! POZOR! Všechny zakoupené vstupenky na dříve oznámené pražské termíny platí i na Zimní Masters of Rock. Kapela si v posledních letech prošla několika personálními změnami. V květnu 2018 se ke kapele připojil Ramy Ali jako stálý bubeník poté, co odešel Alex Holzwarth. V roce 2021 došlo k další změně v sestavě. Poté, co Urban Breed po jistých neshodách před začátkem nahrávání kapelu opustil, bylo nové album Vengeance is Mine nahráno se srbským zpěvákem Nikolou Mijicem (Eden's Curse) a s Bobem Katsionisem ve vlastním studiu Serious Black. Nenechte si je ujít, klukům už bijí dlouho tlumená metalová srdce na poplach!


DALRIADA – po svém úspěšném vystoupení na letošním METALFESTU v PLZNI se kapela vrací do ČR znovu, v zimě do ZLÍNA na Zimní „Masters“. Tato maďarská folk-metalová kapela má proklatě nízko položené kytary, užívá si hraní na lidové nástroje a nadšeně představuje své nejúspěšnější hity s velkými sbory až po epické bitevní písně s texty o maďarských legendách, mytologii a historii. Bude to velmi pěkný, zajímavý a po všech směrech nevšední hudební zážitek!


OYD - myšlenka vytvořit kapelu se zrodila v Řecku počátkem roku 2012. Po několika změnách v sestavě se kapela ustálila v roce 2016 s cílem kombinovat různé styly se silnými vlivy metalu, punku, grunge a rocku. V roce 2019 vydali své druhé album „Indigo“ a až nyní přichází možnost představit ho světu live, takže i u nás, na zimním „Masters“!


Sledujte nadále naše stránky! Další potvrzené kapely 17. ročníku ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK jsou MAGICAL HEART a SEVEN THORNS. Vstupenky jsou v prodeji!
 • No money refund is possible once the ticket is paid.
 • Ticket forgery is illegal and punished according to the law!
 • Kid under 12 is allowed into area only when accompanied by an adult.
 • Organizers take no responsibility for any health / personal belongings damages caused during show.
 • It is strictly forbidden to bring drinks, plastic bottles, glass bottles, cans, seats, chairs, various footpads including polystyrene or wooden "cubes", as well as any weapons, knives, scissors, flag poles, umbrelas and other things classified by staff as dangerous! The organizer reserves the right to personal security check in a manner permissible by law at any time! Person refusing to consent to such check will be refused entry or escorted out.
 • It is strictly forbidden to bring tape recorders or video cameras to the area! Violation of this rule could be classified as a crime!
 • Taking photos is allowed only on compact cameras without additional lenses. Only accredited photographers and journalists are allowed to bring professional cameras onto the premises!
 • Organizer and artists reserve the right to film, video and TV recording of concert shows and event atmosphere. Visitor recorded for the document may also be published without further notice with no financial compensation.
 • The beer is tapped into reusable cups with eyelet for attachment. A refundable deposit is 50 CZK. Cups are exchanged within purchase of another beer or could be returned. Promotional cups can be also available in the event shop. But for hygiene reasons you don't receive beer into this cups which you bought in event shop.
 • The only currency valid within the event area is CZK (Czech Crown). No dogs or other animals are allowed in event area!
 • All visitors must respect these rules and instructions as well as those given out by organizers and security services!
 • Ban of bringing beverages to the VIP balcony (if is availible). Except for beverages in sealable PET bottles. Please, lock your bags and coats up (if is availible).
 • By entering the event, the visitor declares that he/she meets the conditions of the current government hygiene and anti-epidemic measures. Please follow czech covid portal. (https://covid.gov.cz/situace/kultura/kocnerty)
 • The organiser reserves the right to give instructions to the event participants in order to maintain the safety and smooth running of the event, to change the conditions stated with immediate effect if necessary, to change the programme and its content, including the performers, in the event of unforeseen events such as weather conditions, accidents, health conditions of the performers, etc.
 • The Organiser may order the evacuation of the venue (area) in case of suspected danger to the health of the participants or the Organiser's property, such as natural disaster, terrorist attack, without any compensation for damage or loss of profit to the participant