News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Eluveitie, Amorphis

11.12.2022 18:30

Event Details

AMORPHIS a ELUVEITIE spojují své síly a vyráží na Co-Headline Tour 2022! Letos v prosinci se zastaví i u nás, ve ZLÍNĚ!


ELUVEITIE, AMORPHIS, Dark Tranquillity, Nailed To Obscurity – ZLÍN, hala Datart – 11.12.2022!


Dozrál čas k jednomu velkému a silnému spojenectví. Spojenectví v metalu! Ještě na konci tohoto roku se na společnou cestu po Evropě vydají dvě skvělé a u nás velmi oblíbené kapely. ELUVEITIE a AMORPHIS. Na svém plánovaném Co-Headline European Tour se zastaví i u nás! 11. prosince 2022 ve ZLÍNĚ, hale Datart. A aby té muziky nebylo ještě náhodou málo, k turné byli přizvány ještě další dvě známé bandy – DARK TRANQUILLITY a NAILED TO OBSCURITY…


ELUVEITIE jsou světovým folk-metalovým fenoménem, který kvete už 20 let. Počínaje legendárním debutovým albem „Spirit“ (2006) a vynikajícím „Slania“ (2008), až po jejich poslední mistrovské dílo „Ategnatos“ (2019), si skupina vyvinula převratný recept na úspěch. Co nejvíce vzdáleni od klišé a hloupých historek o dávných bitvách, vyvinuli styl, který v sobě míchá to nejlepší z folk metalu a melodického death-metalu. Jejich velká úcta k historii (kterou upřímně prožívají), smíchaná s fantastickým psaním písní a jejich hudební virtuozita vytváří celek, který se s čistým svědomím dá nazvat geniálním. Jejich zatím nejnovější singl „Aidus“ je navíc posouvá ještě o něco dál, do drsnějších pohanských poloh…
„V poslední době se to v tomhle světě úplně nezlehčilo,“ komentuje frontman ELUVEITIE Chrigel Glanzmann. „Nicméně stále existují příjemné a radostné zprávy. Nemůžeme se dočkat, až konečně po více než dvou opravdu podivných letech začneme znovu cestovat po světě. Přijde mi to skoro neskutečné! Jako by to nestačilo, jsme nadšeni, že můžeme oznámit sestavu tohoto turné, které bude rozhodně jedno z nejlepších turné v celé naší kariéře. Být na cestách společně s drahými přáteli a některými našimi osobními nejoblíbenějšími kapelami, to je opravdu víc, než jsem čekal! Už se nemůžeme dočkat, až vás všechny zase uvidíme!"


Již více než třicet let tesají finští dark metalisté AMORPHIS svými agresivními, ale i melancholickými a někdy dokonce uklidňujícími melodiemi své jméno do srdcí vás, fanoušků. Jejich nejnovější počin „Halo“, se opět dostal do finských albových hitparád na #1 a německých na #3, což jen podtrhuje jejich průkopnický status jedné z nejoriginálnějších a nejvděčnějších kapel, které kdy vzešly ze země tisíce jezer. I po 14 albech a nesčetným množstvím světových turné z AMORPHIS stále pryští hudební fontána mládí, která se neustále obnovuje a ukazuje v různých odlescích svou unikátní a osobitou mystiku.
Kytarista AMORPHIS Tomi Koivusaari říká: „Ahoj! Jsme nadšeni, že můžeme oznámit naše společné evropské turné s mocnými Eluveitie. Nemůžeme se dočkat až vám naši novou desku „Halo“ a samozřejmě i průřez celou naší hudební historií zahrajeme naživo! Nenechte si to ujít, čekají vás mnohá, nečekaná a jistě i příjemná…”


Švédští melodic-death metaloví DARK TRANQULLITY vám přivezou svůj neodolatelný a nezaměnitelný severský šarm se svou aktuální deskou „Moment“ (2020) a unikátní a neokoukaní NAILED TO OBSCURITY nasadí celému večeru status jedinečného melodic-death metalovéího večera, který si v žádném případě nesmíte nechat ujít!

17:30    otevření haly
18:30 – 19:00    Nailed to Obscurity
19:15 – 20:00    Dark Tranquillity
20:30 – 21:40    AMOPRHIS
22:10 – 23:20    ELUVEITIE

 • No money refund is possible once the ticket is paid.
 • Ticket forgery is illegal and punished according to the law!
 • Kid under 12 is allowed into area only when accompanied by an adult.
 • Organizers take no responsibility for any health / personal belongings damages caused during show.
 • It is strictly forbidden to bring drinks, plastic bottles, glass bottles, cans, seats, chairs, various footpads including polystyrene or wooden "cubes", as well as any weapons, knives, scissors, flag poles, umbrelas and other things classified by staff as dangerous! The organizer reserves the right to personal security check in a manner permissible by law at any time! Person refusing to consent to such check will be refused entry or escorted out.
 • It is strictly forbidden to bring tape recorders or video cameras to the area! Violation of this rule could be classified as a crime!
 • Taking photos is allowed only on compact cameras without additional lenses. Only accredited photographers and journalists are allowed to bring professional cameras onto the premises!
 • Organizer and artists reserve the right to film, video and TV recording of concert shows and event atmosphere. Visitor recorded for the document may also be published without further notice with no financial compensation.
 • The beer is tapped into reusable cups with eyelet for attachment. A refundable deposit is 70 CZK. Cups are exchanged within purchase of another beer or could be returned. Promotional cups can be also available in the event shop. But for hygiene reasons you don't receive beer into this cups which you bought in event shop.
 • The only currency valid within the event area is CZK (Czech Crown). No dogs or other animals are allowed in event area!
 • All visitors must respect these rules and instructions as well as those given out by organizers and security services!
 • Ban of bringing beverages to the VIP balcony (if is availible). Except for beverages in sealable PET bottles. Please, lock your bags and coats up (if is availible).
 • By entering the event, the visitor declares that he/she meets the conditions of the current government hygiene and anti-epidemic measures. Please follow czech covid portal. (https://covid.gov.cz/situace/kultura/kocnerty)
 • The organiser reserves the right to give instructions to the event participants in order to maintain the safety and smooth running of the event, to change the conditions stated with immediate effect if necessary, to change the programme and its content, including the performers, in the event of unforeseen events such as weather conditions, accidents, health conditions of the performers, etc.
 • The Organiser may order the evacuation of the venue (area) in case of suspected danger to the health of the participants or the Organiser's property, such as natural disaster, terrorist attack, without any compensation for damage or loss of profit to the participant