News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Vzpomínková deska na Steva Lee, Švýcarů GOTTHARD, účastníka MASTERS OF ROCK 2021 je venku!


Jestli ctíte legendy, uctěte i památku jedné z nich. Je to deset let, co tragicky zahynul jedinečný člověk, zpěvák Steve Lee z rockové kapely GOTTHARD. V srdcích přátel, kolegů i fanoušků však žije dál. K 10. výročí jeho odchodu vydala kapela krásnou vzpomínku na něj nazvanou "Steve Lee - The Eyes Of A Tiger: In Memory Of Our Unforgotten Friend!" Najdete zde dvě nevydané skladby - mezi nimi stejnojmenné „Eye Of The Tiger“ ve dvou různých podobách - a také jedenáct „nahých“ verzí známých písní: účinkují GOTTHARD - zpívá Steve Lee.


Steve Lee zemřel 5. října 2010 při nehodě a obrátil tak svět vzhůru nohama. Skutečnost, že kapela GOTTHARD přežila tuto nemyslitelnou ztrátu zpěváka proti všem očekáváním, byl skutečný zázrak - umožněný jen hlubokou láskou k hudbě, která vždy spojovala Steve Leeho s Habeggerem, Leonim, Lynnem a Schererem, stejně jako štěstí v nalezení plnohodnotného člena rodiny - Nica Maedera. Právě s pomocí Nica Maedera nyní GOTTHARD ctí svého nezapomenutelného přítele jedenácti písněmi, které nebyly nikdy v této upravené podobě, a se dvěma dalšími skladbami, vydány. Kromě „Tarot Woman“ existují dvě verze klasického „Eye Of The Tiger“ z roku 1982. „Dlouho jsme plánovali pamětní koncert, ale Covid-19 všechno změnil. Takže jsme přišli s myšlenkou sestavení tributního alba se Stevem pro naše fanoušky i pro nás samotné, jako další připomenutí tohoto jedinečného, nezapomenutelného zpěváka. Chceme mu tím zapálit svíčku, na důkaz toho, že je stále součástí této skupiny a bude jí navždy!“


Když se z archivu kapely vynořily staré nahrávky, ukázaly se jako skutečný poklad, který musí být sdílen se světem. S nekonečnou láskou k detailům se tedy vyvinulo toto magické album. V   neposlední řadě také kvůli téměř transcendentální možnosti slyšet znovu Steve Leeho zpívat: „Nikdy jsem si nemyslel, že by bylo možné znovu vytvořit album s jeho jedinečným hlasem. Nahrávání basových linek pro mě bylo velmi emotivní,“ sdílí Marc a Freddy dodává: „Steveova poslední nahraná relace přináší zpět tolik vzpomínek, nejen na naše show, ale také na to, jak skvělý to byl zpěvák.“


My si na nezapomenutelného Steva Lee jistě všichni vzpomeneme nejen teď, ale i v létě, kdy k nám GOTTHARD zase zavítají na MASTERS OF ROCK 2021 (8. – 11. 7. 2021, areál likérky R. Jelínek VIZOVICE) a potěší naše srdce a duše svým příjemným hudebním uměním.

Festivalové vstupenky jsou k dostání na těchto stránkách a v sítích Ticketportal, Ticketstream, TicketMaster, Plzeňská Vstupenka, Metaltix a Festicket.

The tickets can be purchased at the following resellers:
MastersofRock.cz