News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Norský hudební projekt WARDRUNA oznamuje jedinečnou virtuální show


...„First Flight Of The White Raven“!

WARDRUNA chystá svou jedinečnou virtuální show na 26. 3. 2021!


Tato norská kapela nezná hranice, překonává čas, jazyk i hudební žánry. Tato norská skupina je známá pro své autentické, výstřední, mimořádná show. Nyní, uprostřed globální pandemie a nejisté budoucnosti živých vystoupení vás WARDRUNA zve, abyste se připojili ze svých domovů k jejich ambiciózní virtuální show! Kapela se snaží znovu propojit diváky z celého světa a přepracovává celý zážitek z koncertu zcela novým, odvážným způsobem. Svým připojením k této akci zažijete live premiéru nových songů z nového alba „Kvitravn“ a také průřez jejich hudební historií. To vše ve zvláštním, pro tento večer speciálně upraveném prostředí.


VIRTUÁLNÍ TERMÍNY WARDRUNA 2021 jsou:
20. února - Jorvik Viking Festival, Einar Selvik Solo - www.jorvikthing.com

26. března - Oslo - www.wardrunashop.com


VSTUPENKY budou v prodeji od tohoto pátku, 5. 2. 2021, 10:00 zde: www.wardrunashop.com


Nedávno vydané nové album kapely WARDRUNA „Kvitravn“ se šmahem umístilo na předních místech celosvětových žebříčků:

Official Charts:
#01 Canada (World Music)
#01 Austria
#02 Germany
#02 Switzerland
#03 USA (Americana/Folk)
#11 Norway
#12 Sweden
#19 Finland
#26 The Netherlands
#32 Belgium
#50 UK
#56 France

Further Chart Positions:
#01 US Top New Artist Album
#02 Finland Physical
#04 US Digital Albums
#09 US Billboard Top Album
#13 UK Vinyl Charts
#13 UK Rock & Alternative
#22 France Physical Album

Nové album vypravěčů WARDRUNA „Kvitravn“ (znamená Bílý krkavec) vyšlo 22. ledna, po velmi intenzivním období ve studiu a hudebně pokračuje tam, kde skončila jejich trilogie „Runaljod“.  Přesto zaznamenává výrazný vývoj jedinečného zvuku kapely. Ve své pestré hudební škále používá WARDRUNA široký výběr tradičních i historických nástrojů, jako jsou Kravik-lyra, Trossingen-lyra, Taglharpa, Moraharpa, Sootharp, Langeleik, Crwth, Kozí roh, různé vábničky a flétny a na desce hostovalo i pár prominentních tradičních zpěváků, v čele s Kirsten Bråten Berg, jednou z nejdůležitějších správkyň norské tradiční hudby. V jedenácti písních popisuje „Kvitravn“ severní čarodějnictví, duchovní zvířata, stíny, přírodu a animismus, moudrost a význam mýtů, různé severské duchovní pojmy a vztah mezi mudrci a písněmi.
Zakladatel Wardruna, Einar Selvik, o albu ještě prozradil: „Recitovat a kopírovat minulost není příliš obtížné, ale pochopit a integrovat starověké myšlenky, nástroje a metody se skutečným účelem do tvorby, která je relevantní pro moderní dobu, je opravdu náročné, a to zůstává hlavním cílem naší práce. Ačkoli album nese jednu z variant mého vlastního totemického uměleckého jména, má v tomto kontextu jen málo společného se mnou, ale spíše odkazuje na symboliku a legendy o posvátných bílých zvířatech nalezených v severských i jiných kulturách po celém světě. Tato vysoce ceněná přízračná stvoření, ať už havran, had, medvěd, los, sob, slon nebo lev, jsou v animistických tradicích považováni za prorocké, božské posly a strážce představující obnovu, čistotu a jakýsi most mezi našimi světy.“


Deska se setkala s nadšením a velmi vysokým hodnocením u hudebních kritiků, a teď je na vás, abyste jejich dílo zhodnotili i vy! Poslechněte si novou desku WARDRUNA a připojte se na jejich unikátní virtuální live show „First Flight Of The White Raven“ 26. 3. 2021!