News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

LORD OF THE LOST překvapují novým albem! Živě v létě na MASTERS OF ROCK!


MASTERS OF ROCK 2023 – 13. – 16. 7. 2023 – areál likérky R. Jelínek, VIZOVICE


100% Glam-rock + Dark & Metal = „Blood & Glitter“ od vždy 100% bandy LORD OF THE LOST! Tito němečtí vizionáři zakončili rok 2022 velkým třeskem! Vydali. 30.12.2022, prakticky přes noc, své 8. studiové album „Blood & Glitter“!

Kapela poctivě koncertovala po celý rok, vč. náročné role, kterou byla role speciálního hosta pro IRON MAIDEN, a zaznamenali obrovský úspěch se svou dosud poslední deskou „JUDAS“.  

Nyní kapela otáčí o 180 stupňů, vizuálně i tematicky. Po svých mytologicky a teologicky ovlivněných předchozích albech, na „Blood & Glitter“ kapela plně přijímá svou hluboce zakořeněnou lásku k vizuálnímu glam rocku 70. let a zvuku 80, let a jeho elektronické, gotické a new wave hudební odnože, aniž by opustily relevantní metalové prvky. Texty písní důsledně drží vyšší a střední tempo, jsou přímé, upřímné, aktuální, politické i kritické, a často i dosti překvapivě naštvané nebo velmi osobní. Zkrátka, LORD OF THE LOST jiní než obvykle, ale stále 100%.

Chris Harms k vydání alba říká: „V době, kdy marketingové šílenství pro každé album jede po velmi dlouhou dobu, kdy je pak vlastně vždy skoro polovina alba – nebo i více – známa už půl roku dopředu prostřednictvím předem vydaných singlů, aby vysoké prodeje už před samotným vydáním generovaly co nejvyšší příčky žebříčků, zaniká stále více to, o čem by t mělo všechno být - o čistém kouzlu poslechu nového alba vašeho oblíbeného interpreta poprvé. Chceme to udělat "jako za starých časů", navodit ten skvělý pocit z tohoto překvapivého vydání! Kašlu na žebříčky, seznamy skladeb a 1000 nesmyslných recenzí. Důležité je, co album znamená z dlouhodobého hlediska, ne jak vysoká je jeho „hodnota“ v den vydání."

Na desce „Blood & Glitter“ se představuje řada velmi speciálních hostů, jako je např. zpěvák Heaven Shall Burn Marcus Bischoff v "The Future Of A Past Life", Andy La Plegua z Combichrist v "Reset The Preset" a ze Subway To Sally, na housle Ally Storch pro „Save Our Souls“. Album končí songem „One Last Song“, o které Chris Harms říká: „Přemýšlel jsem, jakou píseň bych chtěl zpívat jako poslední před svu smrtí a uvědomil si, že taková píseň ještě neexistuje. No, tak tady to je. Asi nejdůležitější písnička, jakou jsem kdy napsal.“

„Blood & Glitter“ je prostě 100% LORD OF THE LOST. Kapela jde opět svou vlastní cestou a vydává, bez velkého předstihu album, které vzdoruje všem klišé, předsudkům, žánrovým normám a konvencím a přidává i silná prohlášení, pokud jde o obsah!

Tak honem naposlouchat, (třeba >>ZDE<< ) ať od vás mají LORD OF THE LOST pořádnou odezvu v létě, na MASTERS OF ROCK, kde hodlají nekompromisně zazářit!

Vstupenky na festival můžete stále ještě objednávat pouze na těchto stránkách!The tickets can be purchased at the following resellers:
MastersofRock.cz