News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

KORPIKLAANI ohlásili nové album "Jylhä" a zveřejnili první singl!


Finská folk-metalová superstar KORPIKLAANI opravdu nezahálí! Minulý týden oznámila vydání svého nového studiového alba s názvem „Jylhä“ (Majestic), které vyjde 5. února!
Album „Jylhä“ (znamená majestátní, ale také to můžeme přeložit jako divoký, drsný, krásný) bude k dispozici jako digitální album, CD, černý vinyl a trávově zelený vinyl (limitovaný na 300ks). Předobjednávka začne brzy.


KORPIKLAANI jsou jedineční. Jejich směs finské lidové hudby a heavy metalu je nenapodobitelná. Tradiční lidová hudba vypráví příběhy radosti i zármutku a KOPRPIKLAANI těmto příběhům vdechují nový život a dodávají jim vysokou energii rock’n´rollu a heavy metalu. To, co slyšíte na albech, je přesně to, co pak slyšíte i naživo; autentické, upřímné a opravdu mnohdy hodně zábavné. KORPIKLAANI dělají muziku, na níž můžete protančit klidně i celou noc, až do tichých okamžiků melancholie nad ránem.  


„Jylhä“ pokračuje v této jejich započaté cestě, novou sbírkou příběhů o lidu, přírodě, oslavách a také třech příbězích o vraždách, včetně těch nechvalně známých v Lake Bodom.


Zpěvák Jonne k tomu říká: „Jylhä“ není jen heavy metalová deska, je to také naše doposud nejnáladovější album. Například některé nové písně obsahují energické punkrockové vlivy a existují dokonce i některé slyšitelné uvolněné reggae-rytmy, jako v našem prvním singlu „Leväluhta“.


Leväluhta (nebo Levänluhta) je pramen v Isokyrö. Byly tam pohřbeny pozůstatky přibližně stovky těl z doby železné a není jasné, proč byli zemřelí uloženi k odpočinku právě zde. Vypravěč příběhu je jedním z pohřbených, vznášejíce se v klíně čisté vody, mimo čas a prostor. Video nám vypráví fiktivní příběh o tom, co se mohlo kdysi stát v mystické Leväluhtě ...

Videoklip k prvnímu singlu „Leväluhta“, najdete tady: