News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Jedinečný hudební projekt JONA LORDA, zakládajícího člena DEEP PURPLE, CONCERTO


... FOR GROUP AND ORCHESTRA, se zpěvem BRUCE DICKINSONA zazní v dubnu 2023 v OLOMOUCI!

CONCERTO FOR GROUP AND ORCHESTRA, feat. BRUCE DICKINSON aneb Bruce Dickinson, supergroup a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín hrají nejen hity Deep Purple – 2. 4. 2023 – OLOMOUC, hala University Palackého
 
Duben příštího roku začne jednou velikánskou hudební lahůdkou! Už při vyslovení jména JON LORD se srdce všech pravých rockerů začne třást vzrušením. Když se tento zakládající člen slavných DEEP PURPLE rozhodl, po 34 letech působení v kapele, v roce 2002 odejít, zaskočil tím mnoho fanoušků, ale Jon Lord, oddaný klasické hudbě, se chtěl jen naplno věnovat této svojí vášni a svým sólo projektům.
 
Jedním z nich je CONCERTO FOR GROUP AND ORCHESTRA. Tento slavný projekt se mu zrodil v hlavě už na konci šedesátých let, tedy v době nejslavnější sestavy DEEP PURPLE (Jon Lord, Ian Gillan, Ian Paice, Richie Blackmoore, Roger Glover) a podařilo se mu ho dokonce velmi brzy s kapelou zrealizovat. Premiéru měl v září 1969 v Londýně, ve slavné Royal Albert Hall s Royal Philharmonic Orchestra.
 
Toto  hudební dílo je vynikající ukázkou dokonalé kombinace vážné hudby s rockovým dynamickým nábojem. JON LORD nakonec s tímto projektem sklidil obrovský úspěch po celém světě. K 30. výročí od premiéry, v roce 1999 byl pak projekt znovu v Royal Albert Hall obnoven, v roce 2002 vyšel na DVD a v roce 2011 byl přepracován.
 
Nyní se na tento famózní a zcela jedinečný hudební projekt můžete těšit i vy!
 
Pod taktovkou dirigenta Paula Manna (který v projektu působí už od roku 1999) a s velkým hlasem BRUCE DICKINSONA (IRON MAIDEN) za mikrofonem, rozezní 2. dubna 2023 halu University Palackého v OLOMOUCI!
 
Kromě již zmíněného Bruce Dickinsona (zpěv) se dále těšte na taková jména jako jsou  Kaitner Z. Doka (Jon Lord, Ian Paice, Don Airey) - kytara, Bernhard Welz (Jon Lord, Don Airey) – bicí, Tanya O'Callaghan (Whitesnake) – baskytara nebo John O´Hara (Jethro Tull) – klávesy, a to vše za doprovodu 78 členné Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

A to nejdůležitější na závěr! Prodej vstupenek bude zahájen ve středu 30.11. v 10:00! Objednávat můžete v síti Ticketportal a na těchto stránkách.

The tickets can be purchased at the following resellers:
MastersofRock.cz