News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

DIE APOKALYPTISCHEN REITER vydali nové video a nachystali speciální narozeninové album!


Na oslavu svého 25. výročí si německá banda DIE APOKALYPTISCHEN REITER připravila skutečně speciální dárek. „The Divine Horsemen“, jedinečný hudební experiment: zkouška, která byla zaznamenána bez příprav, během dvou dnů na podzim 2020.


Kapela, inženýři a pár přátel se zavřeli ve zkušebně a nahráli 500 minut improvizované hudební magie zahrnující snad vše. Od výbušného grindu po klasický metal, ne nepodobný „Roots“ od Sepultury, psychedelické, trippy kousky, a dokonce zde zavane i black metal (Nachtblume, Ymir). Materiál byl vyfiltrován do 80minutového díla, dvojvinylu / 2CD a produkoval ho Alexander Dietz z Heaven Shall Burn.  Album nabízí ohromující a podmanivou cestu nesčetnými zvuky a styly. Přidáním různých efektů a nástrojů, jako jsou didgeridoo, djembe, doumbek, gong, frame bicí, jaw harfa do zvukového arzenálu kvintetu a jeho kombinace s improvizovanými, vícejazyčnými vokály znamená, že je „The Divine Horsemen“ v podstatě poctou celé řadě kultur a vlivů.


2. července 2021 bude „The Divine Horsemen“ fyzicky vydán, jako přísně omezené dvojLP s 32stránkovou brožurou s ilustracemi pro každou píseň, vytvořenou zpěvákem Fuchsem, jako omezené 2CD s 36stránkovou brožurou a na všech digitálních platformách. Kvůli absolutní jedinečnosti tohoto díla, budou fyzické formáty k dispozici pouze jednou!
Předobjednávky byly spuštěny! Toto unikátní album můžete již nyní objednávat >>ZDE<<


Komentář DIE APOKALYPTISCHEN REITER k albu: „Je to již více než deset let, co v opilecké noci u táboráku v Jižním Tyrolsku poprvé vystřelil z láhve džin „dvoudenního nahrávání“. V roce 2020 jsme měli 25. výročí jako kapela, a tak jsme se tím obdarovali. Pět přátel, kteří spolu dělají hudbu, nechávají se žít, libují si v minulosti a experimentují bez omezení. Bez zkoušky, kompozice nebo reflexe: hudba ve své nejpůvodnější podobě, určená pouze pro daný okamžik. Jsme stále schopni být malými, divokými kluky jako v minulosti, kteří se už nyní stali muži s historií? Můžeme se zničit a opět vzkřísit během několika hodin? Stejně jako za starých časů, kdy jsme ještě nevěděli nic o hudbě, nic nebylo dobré ani špatné, neexistovalo dobro ani zlo. Ta hvězda měla prostě explodovat! Přejeme vám příjemný zážitek! A nám samotným, všechno nejlepší k narozeninám!“

Zde se můžete podívat na hudební video k jednomu z rituálů s názvem „Tiki“: