News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

METALFEST 2024 potvrzuje prvního headlinera a dalšího vyslance pekel. Black-metalovou

... ikonu DIMMU BORGIR!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31.5. – 2.6.2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ


13. ročník mezinárodního metalového festivalu METALFEST OPEN AIR vítá do svého seznamu potvrzených kapel nové, přímo ikonické jméno – DIMMU BORGIR! Po loňské návštěvě polských zrozenců temnoty BEHEMOTH k nám nyní peklo vysílá další své nažhavené black-metalové misionáře – norské DIMMU BORGIR!


DIMMU BORGIR slaví už 30. výročí své existence a za tu dobu se stali významnými, klíčovými umělci, kteří zanechali nesmazatelnou a velmi ostrou stopu svého zvuku ve světě metalu. DIMMU BORGIR, se zrodili přímo v srdci norské black metalové scény v roce 1993, a dost rychle se dokázali vymanit z hranic žánru. Odvážili se zkombinovat tradiční black-metal s opulentní symfonickou orchestrací a stali se tak průkopníky nového oboru. Nahráli naprosto průkopnická alba jako “Enthrone Darkness Triumphant” (1997), “Spiritual Black Dimensions” (1999) či “Death Cult Armageddon” (2003) a podařilo se jim podmanit si s nimi celý svět. Po svých posledních dvou úspěšných albech “Abrahadabra” (2010) a “Eonian” (2018) a remixované verzi “Puritanical Euphoric Misanthropia” ohlašují nyní DIMMU BORGIR svůj 30letý odkaz tím, že poprvé vydají kolekci svých cover písní. “Inspiratio Profanus” obsahuje cover verzi “Black Metal” (VENOM), žánr definující “Perfect Strangers” (DEEP PURPLE), fanouškovsky velmi oblíbenou “Burn In Hell” (TWISTED SISTER), elektrizující ztvárnění songů legendárních CELTIC FROST a další pecky nesmírně vlivných umělců! Deska vyjde už 8. prosince a vy se můžete začít těšit na start letní festivalové sezóny! Ten totiž zajišťuje právě plzeňský METALFEST a s DIMMU BORGIR to bude extra brutus start! Co dodat? Snad jen to, že kapela nehráva moc často a tato headline show na plzeňském METALFESTU bude patřit jen k několika málo exkluzivním vystoupením, kde legendu uvidíte live!


Festivalové vstupenky, za super cenu, platnou do konce listopadu, parkování a campy objednávejte exkluzivně na těchto stránkách.
The tickets can be purchased at the following resellers:
mastersofrock.cz