News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Rob Halford, Biff Byford a Doro Pesch gratulují MÖTORHEAD ke 40. výročí vydání


kultovního alba „Ace of Spades“!

Rob Halford (JUDAS PRIEST), Biff Byford (SAXON) a Doro Pesch patří mezi hudebníky, kteří v novém videu, zveřejněném na oficiálním kanálu YouTube Motörhead, popřáli vše nejlepší ke 40. výročí alba MOTÖRHEAD „Ace Of Spades“.
Ve videu uvidíte také tyto umělce:


0:00 Don Jamieson („The Metal Show“)
0:54 Frank Ferrer (GUNS N 'ROSES)
2:19 Andi Derris (HELLOWEEN)
2:49 Wendy Dio
3:19 Ginger Wildheart (THE WILDHEARTS)
4:11 Joel O'Keefe (AIRBOURNE)
5:40 Joey Tempest (EVROPA)
6:27 Biff Byford (SAXON)
7:14 Doro Pesch
9:09 Rob Halford (JUDAS PRIEST)

Kromě již dříve ohlášených rozšířených edic „Ace Of Spades“ a sady luxusních sběratelských setů bude album nově vydáno také digitálně v 360 Reality Audio, což je nový, zcela pohlcující hudební zážitek, využívající prostorovou zvukovou technologii Sony, který posluchačům umožní slyšet toto monstrum tak, jako nikdy předtím.


V roce 1980, po vydání dvou základních alb kapely Motörhead „Overkill“ a „Bomber“, pokračovala kariéra kapely stále rychleji. Kapela se stávala stále více známější, zlepšovala se a byla hlasitější a rychlejší.  Na „Ace Of Spades“ se spojili s producentem Vicem Mailem a přišli s dvanácti písněmi; kde každá z nich zhušťuje běžné desetiminutové písně ostatních kapel do tří minut. Už jen z titulků písní krvácely uši; např. „Love Me Like A Reptile“, „Shoot You In The Back“, „The Chase is Better Than The Catch“ a „The Hammer“. Toto album znamenalo významný mezník pro tři kamarády Lemmyho, Fast Eddie Clarka a Philthy Animal Taylora a vytáhlo je k fenomenálnímu úspěchu. Nápady, přání a inspirace kapely a fanoušků se sbíhaly v dokonalou přímku. Každý, kdo tuto skutečnost zpochybňuje, nemusí hledat nic jiného než jakýkoli heavymetalový koncert té doby a koukat, kde všude najde tričko či bundu MOTÖRHEAD. Naprosto převyšovali kohokoli jiného.


Vydání alba „Ace Of Spades“ bylo magickým okamžikem v historii rock'n'rollu. Bylo to album, které mělo obrovský celosvětový dopad a nadále rezonuje a inspiruje lidi po celém světě. Fanoušci si dodnes pamatují, kde zrovna byli, když to poprvé uslyšeli, a to okamžitě inspirovalo kapely po celém světě, aby absorbovaly energii, rychlost a postoj tohoto alba do své vlastní práce. „Ace Of Spades“ je odrazovým můstkem pro thrash metal, speed metal i crossover punk/metal.


Luxusní edice k výročí „Ace Of Spades“ budou k dispozici 30. října!


Zdroj: Blabbermouth.net


Na více jak 10minutový klip se mrkněte tady: