News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

Avatar

13.03.2024 19:00

Event Details

AVATAR přijíždějí se svým „The Great Metal Circus“ v březnu 2024 do PRAHY zachránit Heavy-metal!


Na této planetě nejsou žádné zbraně, které by mohly zpochybnit sílu elektrické kytary. Po desetiletí byl metal nejmocnější silou známou člověku. Jeho sonické zuby si znovu a znovu prokousávaly status quo a posouvaly hranice toho, co lze vytvořit v manželství mezi krví a strojem. Kdyby byli do Mount Rushmore vytesáni všichni titáni tohoto žánru, obsáhlo by to celý svět, všechny ty hvězdy, nešťastníky i rebely. Jak čas plynul, tato scéna se rozdělila na dva stejně zatuchlé tábory. První je navždy uvízlý v minulosti a už se nesnaží jít dál. Druhým jsou ti, kteří zapomněli na nejdůležitější složky toho, čím metal byl a čím musí zůstat. Ztratili kontakt s ďáblem. Zapomněli, jak se to dělá v tomto žánru, který nejlépe zažijete celým tělem, ztratili chtíč.


Švédové AVATAR jsou mimo úplně všechny škatulky. „Neustále předefinováváme, co děláme a proč to děláme, patříme mezi pár vyvolených, kteří zůstali opravdovou skupinou bratrů. Metal byl náš klíč ke království, náš způsob, jak vidět svět. Když jsme sami financovali náš debut, když nám bylo mezi 18 a 19, nikdy jsme nečekali na něčí souhlas nebo povolení. S DANCE DEVIL DANCE neústupně vracíme to, co jsme dostali.“


Jejich letošní novinka, album „DANCE DEVIL DANCE“ bylo nahráno ve švédské divočině, daleko od veškerého vnímaného glamouru velkoměsta a moderních studií.
„S tvrdostí a pouhou silou vůle jsme udělali hudbu jediným způsobem, jak by se měl dělat metal. Moderní metal se příliš často homogenizuje tím, že každý používá stejné bicí samply a přednastavení pro kytary. DANCE DEVIL DANCE je zvuk našich těl v pohybu a nic jiného. Zní to těžce, protože hrajeme tvrdě. Je to hlasité, protože jsme hlasití. Každá kapela tu zná výzvu, jak zachytit vztek pódiového vystoupení na disk. Tentokrát se nám to povedlo. Toto album krvácí černou krví stříkající na tour.“


AVATAR - slavný metalový cirkus - vám přiváží nejen „Dance Devil Dance“ s celým svým šílenstvím do PRAHY, klubu SaSaZu! Bude to zcela kuriozní oslava všeho ošklivého a velká výzva tváří v tvář všemu, co je považováno za krásné. Tentokrát vás tady roztančí metal! 13. března 2024 vás AVATAR a jejich metal dostane a rozcupuje na hadry!
A to, že to není legrace, už AVATAR dokázali mnohokrát, nejen jako předskokani slavných Iron Maiden či Slipknot, ale i na největších festivalech, jako Wacken, Hellfest nebo Metalfest.


Připojte se k této bizarní freakshow, staňte se ďábelskými hračkami AVATAR a vše ostatní zůstane v tuto noc mimo realitu!

Speciálním hostem je americká melodic-death-metalová kapela AETHER REALM.

18:30    otevření klubu
19:30 – 20:15    Aether Realm
20:45 – 22:50    AVATAR
 • No money refund is possible once the ticket is paid.
 • Ticket forgery is illegal and punished according to the law!
 • Kid under 12 is allowed into area only when accompanied by an adult.
 • Organizers take no responsibility for any health / personal belongings damages caused during show.
 • It is strictly forbidden to bring drinks, plastic bottles, glass bottles, cans, seats, chairs, various footpads including polystyrene or wooden "cubes", as well as any weapons, knives, scissors, flag poles, umbrelas and other things classified by staff as dangerous! The organizer reserves the right to personal security check in a manner permissible by law at any time! Person refusing to consent to such check will be refused entry or escorted out.
 • It is strictly forbidden to bring tape recorders or video cameras to the area! Violation of this rule could be classified as a crime!
 • Taking photos is allowed only on compact cameras without additional lenses. Only accredited photographers and journalists are allowed to bring professional cameras onto the premises!
 • Organizer and artists reserve the right to film, video and TV recording of concert shows and event atmosphere. Visitor recorded for the document may also be published without further notice with no financial compensation.
 • The beer is tapped into reusable cups with eyelet for attachment. A refundable deposit is 70 CZK. Cups are exchanged within purchase of another beer or could be returned. Promotional cups can be also available in the event shop. But for hygiene reasons you don't receive beer into this cups which you bought in event shop.
 • The only currency valid within the event area is CZK (Czech Crown). No dogs or other animals are allowed in event area!
 • All visitors must respect these rules and instructions as well as those given out by organizers and security services!
 • Ban of bringing beverages to the VIP balcony (if is availible). Except for beverages in sealable PET bottles. Please, lock your bags and coats up (if is availible).
 • By entering the event, the visitor declares that he/she meets the conditions of the current government hygiene and anti-epidemic measures. Please follow czech covid portal. (https://covid.gov.cz/situace/kultura/kocnerty)
 • The organiser reserves the right to give instructions to the event participants in order to maintain the safety and smooth running of the event, to change the conditions stated with immediate effect if necessary, to change the programme and its content, including the performers, in the event of unforeseen events such as weather conditions, accidents, health conditions of the performers, etc.
 • The Organiser may order the evacuation of the venue (area) in case of suspected danger to the health of the participants or the Organiser's property, such as natural disaster, terrorist attack, without any compensation for damage or loss of profit to the participant