News
About Festival
LINE UP
Bands
E-shop
Tickets
Contacts
0
Cart

KORPIKLAANI posílají skladbu „Huolettomat“ na akordeon!


Finské Folk-Metalové Superstars KORPIKLAANI jsou jednou z nejznámějších kapel v oboru. Zhruba dva měsíce po vydání jejich uznávaného 11. studiového alba „Jylhä“ vydávají sérii pěkně natočených speciálních videí pro několik jejich nových písní. Před několika týdny zveřejnili bicí pro píseň „Verikoira“ a před nedávnem se objevilo video Samiho Perttuly, jak se svým akordeonem zvládá song „Huolettomat“.

Sami Perttula to komentuje: „Huolettomat“ je produktem dlouhého procesu. První nápady na tuto písně jsem zaznamenal před pár lety. Mým nápadem bylo vytvořit stereotypní lidovou metalovou píseň Korpiklaani a zachytit nejšťavnatější části, které se mě nejvíce dotkly, když jsem se seznámil s žánrem: s tou energií a skvělým smyslem pro melodii a povznášející rytmus. Celá skladba samozřejmě prošla filtry mých spoluhráčů a rozhodně by neexistovala v tak cool formě, jako je tomu nyní na albu, kdyby nebylo jich. Ještě jednou jim moc děkuji za to, že věnovali písni tolik úsilí! „Huolettomat“ lze přeložit jako „neopatrný“ a texty jsou opět od Tuomase Keskimäkiho. V příběhu se bezstarostná tajná párty vesele rozběhla a pokračovala tak, jako by to byl jejich poslední den. Dnes je dnes, zítřek je nejistý. V jedné recenzi byla tato píseň popsána jako Hakuna Matata ze soundtracku k filmu Lion King a tento popis se fakt trochu líbí. Zvláštní poděkování za video patří studentovi médií Aleksanderovi Grönvallovi, který zastupuje mladší generaci producentů ve Finsku. S jeho motivací, profesionalitou a úsilím jsme dostali šanci vám toto video naservírovat, tak si ho užijte!“


KORPIKLAANI a jejich bezstarostnou, energickou jízdu si užijeme v létě! Na festivalu ROCK CASTLE v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ, 19. – 21. 8. 2021! Ať se to vydaří!


Festivalové vstupenky jsou k dostání na těchto stránkách.

Píseň „Huolettomat“ na akordeon zde:The tickets can be purchased at the following resellers:
MastersofRock.cz