| Strana 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | >> |

Nové číslo magazínu SPARK Vás důkladně připraví na rychle se blížící festival Masters of Rock (11. – 14. 7. 2013). Červnové vydání je o něco silnější, než bývá zvykem - tentokrát má 116 stran! I proto, že nabízí obsáhlý rozhovor s YNGWIE MALMSTEENem, který na pěti stranách doplňuje jeho komentovaná sólová diskografie. A víte vůbec kdo Yngwiemu do hraní zpívá? Ve speciálu naleznete i představení sedmi statečných - jeho vokalistů. Mezi další hlavní články patří rozhovory s kapelami AUDREY HORNE a AMARANTHE, stejně jako interview s DEVINEM TOWNSENDem ve čtyřstránkové Galerii Titánů. Určitě Vás zaujme i pokec s Magnusem Karlssonem od PRIMAL FEAR. A to ještě není všechno, s čím Vám šestý letošní SPARK může pomoct v přípravách na Vizovice - nabízí i počtení o bandách POWERWOLF nebo RAGE, resp. o vztahu tria s Lingua Mortis Orchestra. A čekání na zimní Masters (23. 11. 2013) si můžete zkrátit podrobným rozborem nové desky „Halo of Blood“ od CHILDREN OF BODOM, v němž se mj. dovíte, co to bylo za nápad pozvat na ni Jeffa Waterse z ANNIHILATOR. Plus, máte možnost vyhrát ceny v hodnotě 250.000 Kč, včetně kytary Yamaha s originál futrálem! Klikněte na „více“ a uvidíte, jak vypadá obálka aktuálního SPARKU. Abyste věděli, po čem v trafice sáhnout…


19:00 ….. otevření sálu
20:00 – 20:30 ….. Dust Bolt
20:50 – 21:30 ….. Generation Kill
22:00 – 23:30 ….. Heathen
Vstupenky na bandy Davea Whitea a Roba Dukese ještě nějaké zbyly, na dobírku je seženete tady, stejně jako v předprodejích.
Navnadění…
HEATHEN – „Hypnotized“ (1991)
GENERATION KILL – „Hate“ (2011)
DUST BOLT – „Violent Abolition“ (2006)

TARJA zveřejnila nový videoklip, který v květnu natáčela v Kongresovém centru ve Zlíně. Na místech, kde ona se sborem odzpívala a Mike Terrana s orchestrem odehrál tři vyprodané koncerty v rámci „Beauty and the Beat World Tour“. Natáčení klipu k singlu „Never Enough“ se ujal tým, který v Praze před nedávnem pracoval na klipu k singlu skupiny Lordi „The Riff“. Koncept více než pětiminutového videa vznikal jako inspirace amatérskými klipy, které lidé umisťují na YouTube - objevují se v něm texty skladby - podobně jako v tzv. „lyrics videos“. Podívejte se tady.
Nové sólové album TARJI TURUNEN vyjde 23. srpna a bude se jmenovat „Colours In The Dark“. Kromě Mikea Terrany nebo Douga Wimbishe se na něm „podepsala“ i zpěvaččina dcerka Naomi Cabuli Turunen :o) A necelé dva měsíce nato, 17. října, TARJA z České republiky odstartuje nové světové turné „Colours In The Road“. I na tento olomoucký koncert pro Vás máme vstupenky. Zde.

Další jména a novinky o účinkujících na druhém pódiu festivalu můžete sledovat na těchto stránkách nebo na Fejsu. A kdo ještě nemá lístek na Masters of Rock, sežene jej pohodlně tady, stejně jako v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticket-Art a Eventim.

Takovou metalovou kalbu a masitou hostinu Zlín už dlouho nezažil... Jeff Waters, Dave Padden a jejich doprovodní kolegové (Al Campuzano a Mike Harshaw), prostě legenda thrash / heavy / speed metalu ANNIHILATOR, to na konci října - 25. 10. 2013 - rozbalí ve zlínském Masters of Rock Café. Jen co kapela nabere síly po právě končícím jihoamerickém turné, chystá i evropskou „Feast on Europe Tour“ na podporu své nové desky “Feast”, která by měla vyjít na samém konci letních prázdnin (už sedmá řadovka v tomto tisíciletí!). Vyznavači kanadské ikony ANNIHILATOR se tedy na jediném koncertě pro Českou republiku potěší nejen „Alison Hell“, „Phoenixem“, „Neverlandem“ nebo „Phantasmagorií“, ale i zbrusu novými kusy. Přijďte zakalit těžké kovy z dovozu i Vy! Se vstupenkou, kterou do konce srpna koupíte tady za zvýhodněných 550,- korun.
Enjoy: „Alison Hell“ (1989), „King of the Kill“ (1994), „All For You“ (2004).

Areál amfiteátru Lochotín v Plzni je uklizen a za námi je 4. ročník hudební přehlídky Metalfest. Letos nám počasí nepřálo a sobota i neděle patřila mezi nejhorší počasí, v jakém jsme kdy produkovali festival. Z tohoto hlediska si zasloužíte vy, fanoušci absolutní pochvalu, že jste vydrželi a vytvořili kapelám výtečnou kulisu. Patří vám dík a obdiv nejen pořadatelů, ale i účinkujících. Nápis na identifikačních páskách na ruku - In Metal We Trust, které jste nosili během festivalu a snad i teď, byl opravdu naplněn!
Den po festivalu jsem měl tu čest posedět s Kingem Diamondem na hotelové recepci a o část naší diskuze se teď s vámi musíme podělit. King Diamond byl nadšený atmosférou, kterou jste mu během deštivého vystoupení udělali, a tak udělal sám něco, co předtím nikdy neudělal, opustil zastřešenou část pódia a šel vstříc divákům. Jak mě řekl: "Chtěl jsem do očí vidět těm hrdinům, zblízka vidět jejich tváře". Nejen Kinga Diamonda fascinovalo, že i po třech dnech strávených v lijácích, jste ještě takhle plní energie a dokážete si aktivně užít jeho závěrečný koncert.
Díky za skvělou atmosféru a vytrvalost na letošním ročníku Metalfestu, těšíme se na vás za měsíc a kousek ve Vizovicích na Masters of Rock! Dík nás pořadatelů patří také všem co zde pracovali a postarali se o to, že i v takovém nečase vše zdárně proběhlo a na minutu přesně fungovalo :-)
A pochopitelně, těšíme se opět za rok v Plzni na pátém ročníku Metalfestu! Termín bude brzy zveřejněn na těchto stránkách.
Mějte se krásně!
Jiří Daron
Agentura Pragokoncert

Vyznavači drsné rockové a metalové muziky se severským nádechem si přijdou i tento rok na své. Na samém začátku října dorazí putovní svátek vikinského ducha - HEIDENFEST - do Masters of Rock Café. Ve Zlíně nám 2. 10. 2013 bude k veselici hrát finská skupina TURISAS, která si svůj název od mytologického mořského monstra vypůjčila už v roce 1997 a na Moravu přiveze pár měsíců starou desku „Guards of Glory“. Kromě ní představí i nového basáka a bubeníka, proto se přijďte seznámit. Jako další nás pobaví Bavoři EQUILIBRIUM, kteří symfonický metal s folk metalem mixují už třináctým rokem. I oni svět doposud vylepšili třemi studiovkami, „zpívanými“ výhradně v němčině. Další potvrzenou bandou je SUIDAKRA - parta taky s novým basistou, které mezi fanoušky koluje už jedenáct řadových desek! Ta poslední „Eternal Defiance“ vyšla na konci května a jedná se o další koncepční album těchto Němců. Navíc, brzy budou oznámeni další speciální hosté doposud potvrzených kapel, proto pokud se alespoň trochu cítíte jako potomci pradávné dvojice Ask & Embla, uvidíme se na HEIDENFESTu.
Vstupenky seženete i na našem webu, do konce letních prázdnin stojí pouhých 590,- korun.
Něco na chuť?
TURISAS - "Battle Metal" (2008)
EQUILIBRIUM - "Blut im auge" (2008)
SUIDAKRA - "March of Conquest" (2013)


Po 18 letech od poslední studiové nahrávky Ladislava Křížka a jeho kapely KREYSON fanoušci netrpělivě očekávají novou desku „Návrat krále“. Kapela ve složení Ladislav Křížek, Luděk Adámek (basa), Petr Boška a Radek Kroc (kytary) a Michal Daněk (bicí) natočila nové CD ve Švédsku.
Nahrávání desky, mix a mastering měl pod kontrolou Andy LaRocque, dvorní kytarista, skladatel a producenta legendárního Kinga Diamonda. Kapelu s ním seznámil producent Patrik Kohut, který Kreyson taky doprovázel na jejich cestě po USA.
Hotová nahrávka „Návrat krále“ je už v České republice a je uložena v bezpečném trezoru. Na plzeňském Metalfestu kapela oznámí další překvapení, které souvisí s vydáním CD. V neděli se na jednom pódiu potkají KREYSON i se svým producentem Andy LaRocquem.


Návštěvníkům Metalfestu v Plzni stejně jako Masters of Rock ve Vizovicích jsme letos zajistili službu, která řidičům pomůže uchovat si zdraví a zachovat si řidičák. Po celou dobu festivalu, přímo u vchodu do areálu, Vám sličné hostesky ve stáncích služby CONVOY nabídnou dýchnout si. Certifikovanými přístroji, které používá PČR, Vám provedou dechovou zkoušku a Vy okamžitě zjistíte, jaká je Vaše hladinka alkoholu v dechu / v krvi. Pokud potvrdí, že je na nule, můžete bezpečně odjet od areálu a v klidu se usmívat na policisty kolem silnic. Zastavte se na dýchánek.
Více informací získáte na webu CONVOY.cz.

Tři měsíce po svém chystaném vystoupení v hlavním městě slivovice na festu Masters of Rock, kde MOONSPELL své skalní příznivce potěší odehráním prvních dvou desek tvorby, se vrátí do hlavního města republiky. 25. října dají v Praze, v Rock Café, klasický koncertní set nabitý jak kusy ze stále ještě aktuálního dvojalba "Alpha Noir / Omega White", tak i největší pecky své 20+ leté kariéry. Fernando a spol. určitě nepřijedou sami a jistě s sebou přivezou i milého hosta. Vstupenku si pořiďte raději už teď za zaváděcí cenu 550,- korun (platnou do konce letních prázdnin) - třeba tady - a pak si užijte večer naplněný mnoha metalovými žánry.


Stalo se již tradicí, že doplňkový program festivalu, který pro Vás organizujeme, zahrnuje zábavní park (Gambrinus městečko v případě Metalfestu), organizované setkání s umělci na autogramiádové Prosperita Meet & Greet Stage, ale také vyrábíme spoustu zajímavých upomínkových předmětů. Již tradičně nejoblíbenější jsou festivalová trička, která v případě Metalfestu jsou opravdu uměleckým dílem. Artwork je geniální a my jsme se rozhodli se s Vámi o něj podělit již nyní. Vizuály dvou druhů triček Metalfest Open Air jsou tady a zde.

Vážení rockoví přátelé,
rok se sešel s rokem a máme tu již 4. ročník mezinárodní hudební přehlídky Metalfest Open Air. Jde sice o jeden z nejmladších evropských festivalů, ale zároveň o festival, který každým rokem nabývá na svém významu a síle, a to v celoevropském měřítku. Rok co rok registrujeme vyšší počet návštěvníků! Zájem o festival roste! A to nás pochopitelně těší. Letos míří do Plzně a legendárního amfiteátru Lochotín metalisté hned z 10 zemí světa, takže mezinárodní to nebude jen na scéně, ale i v publiku.
Letos na vás čeká 25 kapel, které zahrnují hudebníky z 8 zemí světa. Nejpočetnější výpravu festivalu do Plzně vysílá Skandinávie, a to hned 8 skupin, včetně absolutního headlinera festivalu, Kinga Diamonda. Nejdál to pak do Plzně mají novodobí australští "AC/DC" kapela Airbourne a kanadští Kataklysm.
A právě King Diamond, velká legenda světové metalové scény, asi nejvíce určila atraktivitu letošního ročníku. Vždyť King Diamond nehrál v České republice dlouhých 7 let! Bylo to způsobeno vleklými zdravotními problémy, které, jak se zdá, jsou naštěstí zcela vyřešeny a King Diamond se v loňském roce po delší pauze vrátil velkolepě na koncertní podia, a to jako hvězda festivalu Sweden Rock. A když říkáme, že to byl návrat "Krále" ve velkém stylu, tak tomu tak do puntíku opravdu bylo a určilo to i směr jakým se ubírají "Kingova" letošní vystoupení. Hrát bude jen ty významné festivaly, na kterých může být v den jeho vystoupení hlavní hvězdou a kde bude na podiu kompletně nainstalována jeho pódiová produkce, která spolu s výkonem umělce tolik nadchla publikum na Sweden Rock. A tyto "Kingovy" podmínky svým způsobem ovlivnili i letošní Metalfest v Plzni. Od loňského ročníku došlo k výraznému zvětšení podia a střechy, tak aby prostor byl schopen pojmout monstrózní produkci "Kinga". Rovněž jsme museli posunout začátek prvního nedělního koncertu na 11:50, neboť celé dopoledne od brzkých ranních hodin budeme vykládat kamiony hlavní hvězdy festivalu. Je jen málo muzikantů, kteří by svojí tvorbou a svým charismatem ovlivnili hudební scénu natolik, jak se to povedlo King Diamondovi. Jeho neuvěřitelný vokál, divadelní show, mrazivé texty a brutální technická hudba ovlivnili nejednoho světového muzikanta či kapelu, ať už to je Metallica, Cradle of Filth nebo Dave Grohl. Věřte tomu, že nás letos na Metalfestu v Plzni čeká velkolepá hororová show!
Užijte si tento metalový svátek naplno!
Příjemnou zábavu vám přeje
Jiří Daron,
ředitel agentury Pragokoncert

Květen u konce, do začátku festivalu zbývají poslední desítky hodin a přípravy lochotínského areálu vrcholí. Stejně jako přípravy Vaší cesty a programu. Abyste je mohli plánovat, zveřejňujeme otvíračky zařízení, které se v Plzni na Metalfestu můžou hodit...
POKLADNA / VÝMĚNA EUR na CZK / AKREDITACE:
Pá 31/05 ….. 10:00 – 23:00
So 01/06 ….. 09:00 – 22:00
Ne 02/06 ….. 09:00 – 22:00
* Jediná platná měna ve festivalovém areálu bude česká koruna!
ÚSCHOVNA ZAVAZADEL:
31/05 ….. 10:00 – 24:00
01/06 ….. 09:00 – 24:00
02/06 ….. 09:00 – 23:00
* Uložené věci si vyzvedněte v neděli do 23:00, jinak odjíždíte bez nich!
WC:
31/05 ….. 10:00 – 23:00
01/06 ….. 09:00 – 24:00
02/06 ….. 09:00 – 24:00
SPRCHY:
31/05 ….. 09:00 – 02:00
01/06 ….. 07:00 – 02:00
02/06 ….. 07:00 – 24:00
FESTIVALOVÝ SHOP:
31/05 ….. 10:00 – 23:00
01/06 ….. 09:00 – 23:00
02/06 ….. 09:00 – 23:00
VÝKUP KELÍMKŮ:
31/05 ….. 10:00 – 23:30
01/06 ….. 09:00 – 23:30
02/06 ….. 09:00 – 23:30


Na tradici se nic nemění! I tento rok se na začátku letních prázdnin potkáme v likérce R. Jelínek ve Vizovicích, kde se ve čtyřech doufejme prosluněných dnech - od čtvrtku 11. do neděle 14. července - na dvou pódiích MASTERS OF ROCK rozšoupne bezmála čtyřicet zahraničních a přes třicet domácích kapel a interpretů. Ti spolu s Vámi bezesporu i letos vytvoří fantastickou atmosféru festivalu, který si na Valašsko přijíždějí užít vyznavači mnoha žánrů (nejen) rocku a metalu z celého světa. Abyste si mohli začít plánovat svou cestu, oficiálně oznamujeme program ročníku 2013. Rocku zdar a nashle…
ČTVRTEK 11. 7.:
14:00 – 14:50 Fleret
15:10 – 16:00 Trollfest
16:20 – 17:20 Arkona
17:40 – 18:50 Primal Fear
19:20 – 20:30 Grave Digger
21:00 – 22:15 Leningrad Cowboys
22:45 – 00:15 Accept
00:45 – 02:00 Dragonforce
PÁTEK 12. 7.:
10:00 – 10:40 Gate Crasher
10:50 – 11:30 Seven
11:45 – 12:35 Daniel Krob
12:50 – 13:40 Dark Gamballe
14:00 – 14:50 Neonfly
15:10 – 16:00 Elvenking
16:20 – 17:10 Audrey Horne
17:30 – 18:40 Prong
19:00 – 20:10 The 69 Eyes
21:00 – 22:15 Rage & Lingua Mortis Orch.
22:45 – 00:15 Devin Townsend Project
00:45 – 02:00 Moonspell
SOBOTA 13. 7.:
09:30 – 10:05 Warhawk
10:20 – 11:30 NIL
11:45 – 12:35 Egotrip
12:50 – 13:50 S.S.O.G.E.
14:10 – 15:10 Desmod
15:30 – 16:30 Amaranthe
16:50 – 17:50 Brainstorm
18:00 – 19:00 Waltari
19:20 – 20:30 The Exploited
21:00 – 22:15 Lordi
22:45 – 00:15 Yngwie Malmsteen
00:50 – 02:00 Masterplan
NEDĚLE 14. 7.:
09:30 – 10:10 Debustrol
10:25 – 11:15 Dymytry
11:30 – 12:20 Ragnarok
12:40 – 13:30 Harlej
13:50 – 14:50 Xandria
15:10 – 16:10 Sanctuary
16:30 – 17:30 Anneke van Giersbergen
17:50 – 18:50 Death Dealer
19:20 – 20:30 Powerwolf
21:00 – 24:00 Avantasia
